Üld- ja tagasimaksmise tingimused

Veebipoe Lauraverte.ee (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Pööra Lehte (registrikood 12636002), Asukohaga Ugala 18, Tallinn.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

- Müügitingimused kehtivad www.lauraverte.ee veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja OÜ Pööra Lehte (edaspidi Lauraverte) vahel kaupade ja teenuste ostmisel.

- Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.

- Lauraverte jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel lauraverte.ee

- Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Kõik veebipoes toodud hinnad sisaldavad käibemaksu 22% või 9% (raamatud). Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Maalide puhul on Eestisisene kulleriga kohaletoimetamine hinna see Kui tellimuse summa on või ületab 60 eurot, siis toimetab veebipood kauba Eesti piires pakiautomaati tasuta.

- Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

- Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures. Toote tegelik värvus võib erineda pildil olevast ja sõltub iga konkreetse arvuti või nutiseadme ekraani seadistustest ja fototöötlusest. Sõltuvalt käsitöötoote eripärast võivad toodete mõõtmed paari millimeetri ulatuses kõikuda.

Tellimuse vormistamine ja müügilepingu jõustumine

- Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda arvega.

- Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest veebipoe arvelduskontole. Tellimused, mille eest ei ole tasutud tasumiskuupäevaks, annulleeritakse järgmisel päeval.

- Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning lepitakse kokku uus kaubaväljastamise kuupäev või tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

- Kaupu saadetakse üldjuhul Eesti piires. Välisriiki tellimiseks tuleb saata päring aadressil verteillustrations@gmail.com, et sõlmida erikokkulepe ja selgitada välja saatmiskulu. 

- Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist.

- Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

- Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul (va, kui tegu on kaupadega, millel puudub tagastamisõigus – nt eritellimusena valmistatud kaubad).

- Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

- 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

- Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile verteillustrations@gmail.com hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

- Kauba tagastamise kulud kannab Tarbija, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

- Tarbija peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

- Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Tarbijalt lepingu alusel saadud tasud. Kui Tarbija tagastab vaid osa tellimusest, tagastatakse postikulu proportsionaalselt (nt kui tellitakse 4 eset, aga tagastatakse vaid 1, tagastatakse 1/4 postikulust). 

- Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Tarbija on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

- Kui Tarbija on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood Tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

- Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Tarbijalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Vääramatu jõud

- Vebipood ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Veebipood ei saanud mõjutada või ette näha.

Pretensiooni esitamise õigus

- Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale.

- Kauba puuduse ilmnemisel palume lõpetada kauba kasutamise.

- Tarbijal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Veebipoe poole, esitades arve, mille alusel kauba ostu eest tasuti. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel palume edastada e-postiaadressile verteillustrations@gmail.com pretensioon, kus on märgitud tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus.

- Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, lepivad Veebipood ja Tarbija kauba parandamises või asendamises kokku. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood Tarbijale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

- Veebipood ei vastuta Tarbija süül tootel tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Tarbijale või mis on tekkinud toote mittenõuetekohase hoiustamise või mitte eesmärgipärase kasutamise tulemusena.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

- Veebipood kasutab Tarbija poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.

- Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

- Veebipood saadab Tarbijale uudiskirju ning pakkumisi Tarbija e-maili aadressile ainult juhul, kui Tarbija on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Tarbijal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

- Kui Tarbijal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile verteillustrations@gmail.om või helistada telefonil: +372 56609164.

- Kui Tarbija ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on Tarbijal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ameti koduleheküljel. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Tarbija kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Tarbija võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

NB! Kõik kodulehel lauraverte.ee, sealhulgas Veebipoes olevad tooted ning fotod on kaitstud autorikaitseõigustega. Nende kopeerimine, levitamine või kasutamine ilma omaniku nõusolekuta ei ole lubatud.